Policja podsumowuje połowę wakacji na Śląsku
Od początku wakacji na terenie Śląska doszło do 225 wypadków drogowych, w których zginęło 11 osób, a 261 zostało rannych. Wśród ofiar śmiertelnych było 3 pieszych, 3 motocyklistów i 1 rowerzysta. Ponadto na drogach województwa śląskiego doszło do 4275 kolizji. W tym czasie śląscy policjanci zatrzymali 963 nietrzeźwych kierujących.
Śląscy policjanci po raz kolejny przypominają wszystkim kierującym o ostrożnej jeździe i dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze oraz do natężenia ruchu. Pamiętajmy, aby podczas jazdy zwracać uwagę na oślepiające słońce, które może utrudniać widoczność i koncentrację. Zwolnijmy na mokrej nawierzchni. Szczególną ostrożność zachowajmy w rejonach skrzyżowań i przejść dla pieszych, a jeśli z jakiegoś względu mamy utrudnioną widoczność, zdejmijmy nogę z gazu. Nie zapominajmy o zapinaniu pasów bezpieczeństwa. Jeśli Twoje dziecko ma zaplanowany grupowy wyjazd autokarem na wycieczkę, obóz czy kolonie, zadbaj o kontrolę autokaru i kierowcy przed wyjazdem.
Okres wakacji to dla wielu z nas czas spędzony nad wodą. Niestety, nie wszyscy zdają sobie sprawę, jak powinien wyglądać taki wypoczynek. W tym roku podczas wakacji na Śląsku utonęły już 4 osoby. Byli to mężczyźni w wieku od 26 do 59 lat. Do utonięć doszło w miejscach niestrzeżonych. Apelujemy o unikanie niestrzeżonych kąpielisk i miejsc, które nie są przeznaczone do kąpieli – analiza utonięć wskazuje, że to tam najczęściej dochodzi do tragedii. Na Śląsku jest wiele „dzikich kąpielisk”, powstałych m.in. w różnego rodzaju gliniankach, wyrobiskach czy na byłych terenach przemysłowych. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje i naszych podopiecznych. Przestrzegajmy zasad bezpieczeństwa nad wodą:
Choć dla wielu osób okres wakacji to czas odpoczynku, policjanci na Śląsku każdego dnia podejmują tysiące interwencji, zatrzymują sprawców przestępstw i osoby poszukiwane. Od początku wakacji zatrzymaliśmy 2143 sprawców przestępstw na gorącym uczynku oraz 1777 poszukiwanych, którzy ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości. Wspólnie z innymi służbami dbamy o bezpieczeństwo. Prowadzimy szerokie działania profilaktyczne - m.in.odwiedzamy obozy harcerskie, kolonie, półkolonie i festyny, gdzie prowadzimy pogadanki, informując o zasadach bezpieczeństwa i zagrożeniach. Jednak bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa. Dlatego bez względu na to, jak planujemy spędzić najbliższe miesiące, zadbajmy o bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich.
Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:
Sprawdź podobne:
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...