Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Jastrzębski Węgiel powiększa przewagę na pozycji lidera PlusLigi po zwycięstwie w Częstochowie

 |  Jastrzębski Węgiel
Jastrzębski Węgiel
Dodane przez:

W meczu 18. kolejki PlusLigi nasza drużyna pokonała ekipę Exactu Systems Hemarpol Częstochowa 3:0 i umocniła się na pozycji lidera rozgrywek.

Pierwszy punkt we wtorkowym spotkaniu zdobył nasz zespół po asie serwisowym Marko Sedlacka. W kolejnej akcji duet Jean Patry – Norbert Huber popisał się skutecznym blokiem. Częstochowianie nie zamierzali pozwolić naszej drużynie na zbytnie rozpędzenie się i po autowym ataku Rafała Szymury prowadzili nawet 5:4. Po walce punkt za punkt (6:6, 8:8, 10:10) nasi rywale zdołali odskoczyć na trzy punkty, kiedy Damian Kogut dwukrotnie upolował zagrywką Marko Sedlacka (14:11). To było równoznaczne z pierwszą przerwą na żądanie trenera Marcelo Mendeza. Po tej pauzie przyjmujący Exactu Systems Hemarpol wreszcie się pomylił. W kolejnej akcji błysnęli w obronie Jakub Popiwczak i Szymura, a Patry pewnie zwieńczył kontrę. Skuteczny blok Sedlacka dał nam remis po 14. Kolejny w tym secie blok duetu Patry – Huber wyprowadził nasz zespół na prowadzenie 17:16. Zaraz potem francuski przyjmujący wybił piłkę po rękach częstochowskich blokujących i teraz to nasza drużyna miała dwupunktowy zapas (18:16). Tym razem to Leszek Hudziak sięgnął po czas. Autowy atak Koguta skutkował wynikiem 21:18 dla JW i kolejną przerwą na żądanie szkoleniowca gości. Setbole zapewnił naszej drużynie asem serwisowym Patry (24:19). W ostatniej akcji seta Kogut wyraźnie pomylił się na zagrywce (25:20).

Drugą część meczu otworzył as serwisowy autorstwa Rafała Sobańskiego. Po efektownym bloku Jurija Gladyra na Bartoszu Schmidcie wynik brzmiał 4:2. Kiedy duet Huber – Sedlacek zatrzymali blokiem Dawida Dulskiego, a zaraz potem Benjamin Toniutti ustrzelił rywala asem, prowadziliśmy 9:5. To było równoznaczne z przerwą na żądanie trenera częstochowskiej ekipy. Po pauzie Huber z Sedlackiem dołożyli kolejne „oczko” blokiem (10:5). Ponowne wejście Sobańskiego w pole serwisowe sprawiło, że częstochowianie zupełnie zniwelowali stratę (11:11). Teraz to nasz szkoleniowiec wziął przerwę na żądanie, po której zrobiliśmy przejście, a za moment Huber dołożył asa (13:11). I tym razem gracze Norwida zdołali wyrównać stan seta. As Dulskiego na Szymurze dał prowadzenie gościom, ale za chwilę Sedlacek pewnie zaatakował w kontrze z szóstej strefy. Blok duetu Gladyr – Toniutti zagwarantował naszej drużynie dwupunktowy zapas (17:15). Po czasie wziętym przez trenera z Częstochowy nasz chorwacki przyjmujący raz jeszcze oszukał blok gości. As Szymury po taśmie kompletnie zmylił przeciwników, skutkując wynikiem 19:15. Blok Sedlacka na Mateuszu Borkowskim oznaczał rezultat 22:18 dla JW. Beniaminek PlusLigi znów znalazł sposób na odrobienie strat, a stało się to przy zagrywce Mateusza Borkowskiego, który nękał naszą linię przyjęcia, a głównie Popiwczaka (22:22). Setbole szczęśliwym blokiem zapewnił nam Patry (24:23), ale gości zdołali się wybronić. Kolejnego setbola dał nam Gladyr, ale za drugim razem częstochowianie też pozostali w grze. Wobec potężnego ciosu Patry’ego w ataku, a później sprytnej zagrywki Szymury okazali się jednak bezradni (27:25).

Trzecią partię podobnie jak pierwszą asem serwisowym rozpoczął Sedlacek. Później, w krótkim czasie, punktowymi zagrywkami popisali się jeszcze Patry i Gladyr, ale nasza przewaga nadal była znikoma. Dopiero kiedy popracowaliśmy blokiem, poskutkowało to trzypunktowym zapasem (9:6) i przerwą na żądanie trenera Exact Systems Hemarpol Częstochowa. Po tej przerwie Sedlacek dorzucił punkt potężnie blokując przeciwnika (10:6). Niebawem Chorwat raz jeszcze popisał się świetnym blokiem  (na Kogucie), co złożyło się na rezultat 11:7 dla naszego zespołu. Na dystansie seta nasz zespół kontrolował wynik (16:10). Wprawdzie przy stanie 18:15 częstochowianie jeszcze próbowali nas dopaść zagrywką, ale Patry przerwał ich próbę pościgu. As Sedlacka odarł ze złudzeń rywali, a dzieła dokończył potężną bombą z zagrywki Huber.

Jastrzębski Węgiel – Exact Systems Hemarpol Częstochowa 3:0 (25:20, 27:25, 25:19). MVP: Jean Patry.

Jastrzębski Węgiel: Patry, Toniutti, Gladyr, Huber, Sedlacek, Szymura, Popiwczak (libero) oraz Sclater

Exact Systems Hemarpol Częstochowa: Dulski, Keturakis, Hain, Schmidt, Kogut, Sobański, Jaskuła (libero) oraz Borkowski, Janus, Kowalski, Bouguerra, Espeland

Przeczytaj pełny artykuł na stronie JastrzebskiWegiel.pl:

Norwid pokonany, umacniamy się na pozycji lidera PlusLigi. Brawo! Jastrzębski Węgiel – Exact Systems Hemarpol Częstochowa 3:0 (25:20, 27:25, 25:19). MVP: Jean Patry.