Pewne zwycięstwo hokeistów z Zagłębiem Sosnowiec

 |  Jastrzębski Klub Hokejowy
Jastrzębski Klub Hokejowy
Dodane przez:

W drugim domowym meczu w sezonie 2023/24 hokeiści JKH GKS Jastrzębie ponownie zgarnęli komplet punktów.

W drugim domowym meczu w sezonie 2023/24 hokeiści JKH GKS Jastrzębie ponownie zgarnęli komplet punktów. W piątkowy wieczór nasz zespół pewnie pokonał Zagłębie Sosnowiec 3:1 (0:0, 3:1, 0:0), a o zwycięstwie zadecydowała końcówka drugiej tercji, w której gospodarze natychmiast odpowiedzieli na kontaktowe trafienie rywali.

Podrażnieni niedzielną porażką w Toruniu jastrzębianie od pierwszego gwizdka sędziego ruszyli na gości. Ci jednak długo zachowywali spokój w defensywie i groźnie się odgryzali, w czym spory udział miał dobrze dysponowany Patrik Spieszny. Sosnowiecki golkiper poradził sobie m.in. w sytuacji sam na sam z Dominikiem Pasiem. W efekcie na otwarcie wyniku czekaliśmy do drugiej odsłony.

Napór przyniósł skutek w 32. minucie, kiedy to świetnie zachował się Patryk Wajda, znakomicie wprowadzając w błąd obronę rywali. Reprezentant Polski zamarkował strzał, ale ostatecznie podał do lepiej ustawionego Tuukki Rajamaekiego, a ten nie zmarnował okazji. W 37. minucie było już 2:0 po tym, jak na rajd za bramkę Spiesznego zdecydował się Jakub Martiska, wykładając gumę Robertowi Arrakowi. Estończyk poszedł za ciosem i po raz trzeci trafił do sosnowieckiej bramki, bowiem wcześniej skutecznie czynił to w sparingach.

Niestety, dwubramkowego prowadzenia nie udało się utrzymać, gdyż po zakończonej karze dla Dominik Pasia goście skonstruowali bliźniaczą akcję, a wyrok wykonał Patryk Krężołek. Na szczęście nasz zespół nie pozwolił przeciwnikom na więcej i natychmiast wyprowadził nokautujący cios, kiedy to akcję Michała Zająca wykończył Jakub Iżacky.

W trzeciej tercji zadowoleni z prowadzenia gospodarze nie starali się szarpać tempa i spokojnie dowieźli wynik do końca. Każda oszczędność sił może być na wagę złota, bowiem przed nami niedzielny wyjazd do Nowego Targu i wtorkowe derby z GKS Katowice.

Dodajmy, że w spotkaniu z Zagłębiem zobaczyliśmy na tafli debiutującego w naszych barwach Rastislava Spirko, który dołączył do drużyny kilkanaście godzin wcześniej.

15 września 2023, Jastrzębie-Zdrój, 18:00
JKH GKS Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec 3:1 (0:0, 3:1, 0:0)
1:0 Rajamaeki - Wajda - Kolusz 31:02
2:0 Arrak - Martiska 36:58
2:1 Krężołek - Nahunko - Szturc 39:03
3:1 Iżacky - Zając 39:40

JKH GKS Jastrzębie: Lacković - Viinikainen, Bagin, Urbanowicz, Spirko, Iżacky - Wajda, Kolusz, Paś, Starzyński, Rajamaeki - Górny, Martiska, Bernhards, Arrak, Freidenfelds - Kostek, Kamienieu, Zając, Jarosz, Pelaczyk.