Jastrzębscy hokeiści zaaplikowali rywalom 7 bramek (wideo)

 |  Jastrzębski Klub Hokejowy
Jastrzębski Klub Hokejowy
Dodane przez:

Niezwykle efektownie zaprezentowali się na własnym lodzie podopieczni Roberta Kalabera.

Niezwykle efektownie zaprezentowali się na własnym lodzie podopieczni Roberta Kalabera. Zaaplikowali oni rywalom siedem bramek. Po dwie zdobyli Maciej Urbanowicz i Jakub Iżacky. Pierwszy test mecz na Jastorze wypadł wzorowo.

Drużyny do meczu przystępowały ze świadomością gry o trzecie miejsce w turnieju. Poczatek to spokojna i uważna gra z obu stron. Sygnał do ataku w 6. minucie dał Robert Arrak wykorzystując grę w przewadze. Potem do głosu doszli oświęcimianie. Jeden ze strzałów trafił nawet w spojenie naszej bramki. Jednakże to gospodarze Jastora mieli jeszcze kilka dobrych okazji do zmiany rezultatu.

Dla losów spotkania decydująca okazał się druga tercja. Najlepsza w naszym wykonaniu o czym świadczą cztery zdobyte gole. Pierwszy padł 12 sekund po wznowieniu podczas gry w osłabieniu. Do oświęcimskiej sieci trafił Dominik Paś. Potem dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Jakub Iżacky, który pokonał zarówno Linusa Lundina i Filipa Płonkę. Rywale w 32. minucie zdecydowali się na zmianę bramkarza. Okazji do podwyższenia prowadzenia dalej nie brakowało. Raz po raz groźne kontry sunęły na oświęcimską bramkę. Sytuacji sam na sam nie wykorzystali Raivo Freidenfelds i Dominik Paś. Siedem sekund przed końcem trafił Michał Zając.

W trzeciej tercji do gry wkroczyły pięści. Zaczęły się mnożyć niepotrzebne przewinienia. Zawodnicy co chwilę lądowali w boksie kar. Karą meczu ukrany został Roman Diukow. Gra stała się rwana i brzydka dla oka. Nie przeszkodziło to jednak naszemu kapitanowi w strzeleniu dwóch goli. Honor przyjezdnych uratował Andrei Denyskin.

Teraz przed naszym zespołem wyjazd na dwudniowy (23-24 sierpnia) turniej do Pardubic.

18 sierpnia 2023, Jastrzębie-Zdrój, 16:30
JKH GKS Jastrzębie - Re-Plast Unia Oświęcim 7:1 (1:0, 4:0, 2:1)
1:0 Arrak - Kopta - Bagin 5:47 (5/4)
2:0 Paś - Urbanowicz 20:12 (4/5)
3:0 Iżacky - Starzyński - Kopta 27:43
4:0 Iżacky - Zając - Jarosz 33:55
5:0 Zając 39:53
6:0 Urbanowicz - Paś 40:32