Wysoka wygrana z Hutnikiem Kraków na inaugurację sezonu (wideo)

 |  GKS Jastrzębie
GKS Jastrzębie
Dodane przez:

GKS Jastrzębie, po znakomitym spotkaniu, pokonał na inaugurację sezonu 24/25 Betclic 2 Ligi, Hutnika Kraków aż 5:0!

Chyba w najśmielszych snach nie spodziewaliśmy się takiego otwarcia sezonu. GKS Jastrzębie, będąc zespołem lepszym pod każdym względem, pokonał w pierwszym meczu sezonu 24/25 Betclic 2 Ligi, Hutnika Kraków 5:0. Mecz kapitalnie ułożył się dla naszego zespołu. Po dośrodkowaniu Szymona Kiebzaka już w 2. minucie spotkania do siatki przyjezdnych trafił Michał Bednarski. Minęło zaledwie kilka minut, a nasz zespół podwoił swój kapitał. Po przytomnym zagraniu Oliwera Jakucia, "Kiebzi" popisał się płaskim, precyzyjnym strzałem i było 2:0.

Show naszego pomocnika trwał w najlepsze. W 22. minucie Kiebzak uderzył sprzed pola karnego, a bramkarz Hutnika znów był bezradny. Z zaliczką trzech goli schodziliśmy zatem na przerwę, a warto podkreślić, że zespół z Nowej Huty nie zagroził ani raz naszej bramce. Zresztą w II odsłonie wyglądało to podobnie. GKS Jastrzębie miał pełną kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami, a w końcowej fazie spotkania poprawił jeszcze wynik.

Najpierw Konrad Kargul-Grobla ładnie przymierzył z rzutu wolnego, a piłka - po rykoszecie - po raz czwarty wylądowała w bramce Hutnika. Wynik meczu, w doliczonym czasie gry, ustalił Karol Fietz, a warto zaznaczyć, że mogło być wyżej. Dwóch niezłych sytuacji nie wykorzystał jednak Kamil Jadach. Po meczu piłkarze odebrali zasłużone gratulacje i podziękowania od kibiców. Było za co, bo trudno nie cieszyć się i nie chwalić zespołu za taki występ.

Kolejny mecz w Betclic 2 Lidze nasza drużyna rozegra w sobotę, 27 lipca. Na wyjeździe zmierzymy się z Olimpią Elbląg.

GKS JASTRZĘBIE - HUTNIK KRAKÓW 5:0 (3:0)
1:0 - Bednarski, 2 min
2:0 - Kiebzak, 8 min
3:0 - Kiebzak, 22 min
4:0 - Kargul-Grobla, 74 min
5:0 - Fietz, 90+1 min

GKS: 1. Grzegorz Drazik - 31. Jan Flak, 7. Przemysław Lech, 25. Paweł Baranowski, 5. Paweł Kucharczyk, 66. Krystian Mucha (66, 47. Konrad Kargul-Grobla) - 27. Oliwer Jakuć (66, 6. Szymon Maszkowski), 20. Oskar Paprzycki (79, 4. Sebastian Rogala), 17. Karol Fietz - 11. Szymon Kiebzak (73, 8. Kamil Jadach), 18. Michał Bednarski (73, 90. Szymon Matysek).
HUTNIK: 1. Dorian Frątczak - 20. Michał Zięba (66, 15. Oliwier Soprych), 45. Daniel Hoyo-Kowalski, 64. Marcel Górski (46, 8. Patrik Mišák), 10. Kamil Głogowski, 3. Filip Jania - 11. Wojciech Słomka, 9. Jewhenij Bełycz (66, 16. Szymon Bil), 6. Maciej Urbańczyk, 92. Deniss Rakels (73, 17. Anthony Ikwuka) - 77. Michał Głogowski (86, 25. Krystian Stodulski).
Sędziował - Szymon Łężny (Kluczbork). Widzów 1232. Żółte kartki: Paprzycki, Flak - Ikwuka.