Polska reprezentacja siatkarzy w ćwierćfinale! (wideo)

 |  Wiadomości sportowe z Jastrzębia
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Dodane przez:

Polska reprezentacja siatkarzy odniosła zwycięstwo nad Brazylią 3:2 w meczu drugiej kolejki grupy B na igrzyskach olimpijskich Paryż 2024. Drużyna pod wodzą trenera Nikoli Grbicia, dzięki tej wygranej, zapewniła sobie awans do ćwierćfinału.

Spotkanie rozpoczęło się nerwowo dla Polaków, którzy mieli problemy w ataku i popełniali błędy, co pozwoliło rywalom zdobyć przewagę. Jednak dzięki świetnej dyspozycji Kamila Semeniuka w polu serwisowym oraz asom Bartosza Kurka, Polacy odrobili straty. Pierwszy set zakończył się wynikiem 22:25 dla Brazylii.

W drugim secie Polacy zdominowali grę, głównie dzięki znakomitym zagrywkom Mateusza Bieńka i skuteczności w ataku. Set zakończył się zwycięstwem 25:19 dla Polski.

Trzeci set ponownie należał do Brazylijczyków, którzy skutecznie wykorzystali problemy Polaków w ataku i wygrali 19:25.

Czwarty set był wyrównany, jednak w końcówce to Polacy zdołali odskoczyć na kilka punktów przewagi, wygrywając 25:23 i doprowadzając do tie-breaka.

Decydujący set był pełen emocji. Dzięki świetnym zagrywkom Norberta Hubera oraz skuteczności Bartosza Kurka i Wilfredo Leona, Polacy wygrali 15:12, zapewniając sobie awans do ćwierćfinału.

Na zakończenie fazy grupowej Polacy zmierzą się z reprezentacją Włoch, a stawką tego meczu będzie pierwsze miejsce w grupie.

Polska – Brazylia 3:2 (22:25, 25:19, 19:25, 25:23, 15:12)

Polska: Bartosz Kurek, Wilfredo Leon, Aleksander Śliwka, Jakub Kochanowski, Marcin Janusz, Mateusz Bieniek – Paweł Zatorski (libero) oraz Kamil Semeniuk, Łukasz Kaczmarek, Norbert Huber. Trener: Nikola Grbić.

Brazylia: Bruno Rezende, Yoandy Leal, Lucas Saatkamp, Ricardo Lucarelli, Flavio Gualberto, Darlan Souza – Thales Hoss (libero) oraz Fernando Kreling, Lukas Bergmann, Adriano Cavalcante, Honorato. Trener: Bernardo Rezende.